Udvandrerne.dk (26978)

Så er der igen åbnet for indlæg

Siden Udvandrerne.dk skiftede websystem fra Lotus Notes til Open Source-programmet Hugo, har du været henvist til at sende en mail til webmaster, hvis du vil skrive et indlæg på webstedet. Dette er du fortsat velkommen til at gøre, men nu kan du igen bidrage med spørgsmål og informationer direkte fra nettet.

Alle bidrag kan for fremtiden skrives på MEVN.dk, som er det nye indtastnings-modul til både Udvandrerne.dk og alle dets søster-websteder. Her opretter du dig som bruger (i øverste højre hjørne), hvorefter du kan skrive dit debatindlæg eller en annonce direkte til det ønskede websted. Som noget nyt kan du også gå ind og rette i den tekst, du har gemt, hvis der er noget, du gerne vil ændre.

Efter at du har indtastet dit bidrag, vil det blive overført til Udvandrerne.dk.

Input-webstedet er i øvrigt også lavet på basis af Open Source - nemlig frontend-biblioteket Vue.js, databasen MongoDB og serveren Node.js. Af samme årsag er modulet p.t. skrevet på engelsk, men det skulle gerne være forholdsvist selvforklarende alligevel. Ellers send fluks en mail til webmaster.

Seneste poster:

Jo det er rigtigt, at jeg sidder her på Mors og formidler salg af boliger i Tyrkiet, men jeg skriver ikke noget om, ...

Panorama Villa har kompetencer inden for bolig samt boligsalg og nybyggeri i Tyrkiet ...

Kan vi ikke lige få en opsummering Hvad er det helt konkret at vi skal have på den Tyrkiske Ambassade i Danmark, og ...

Det koster 185, Har selv været ...

Jeg følger kun med i debatten og spurgte bare hvad en IKAMET var? Jeg har ikke brug for stempel eller ...

Vores ejendomsmægler har fortalt, at de kørte til Antalya for en uges tid siden med et hold kunder for at få ...

Andersen Real Estate har kompetencer inden for bolig og boligsalg i Frankrig ...

Agence 107 Promenade har kompetencer inden for bolig samt boligsalg og boligudlejning i Frankrig ...

FØR tapu problemer, var der ingen grænser for, hvilke omkostninger, der var incl. i et køb ...

Jeg ved ikke om du misforstod mit indlæg hvis man har solgt en bolig hjælper man selvfølgelig sine kunder med at få ...

Opholdstilladelsen er et krav fra de tyrkisk myndigheder, som ejendomsformidler/mægler ingen indflydelse har på ...

Kære Gunhild! Nu er det ikke for at fornærme dig, men jeg er nødt til at blive lidt personlig ...

Er der nogen der ved om tapu/opholdstilladelsen ...